Rekord

rekord dort

Povedlo se! Máme rekord!

Tuchlovice jsou v České knize rekordů. 1.5. 2018 jsme se oficiálně stali držiteli rekordu v kategorii „Největší svatební dort“.
Těší nás nejen to, že se rekord povedl, ale také to, že dort podporuje dobrou věc a to lásku.
„Dort pro lásku.“
„Láska pro všechny.“
„Férový dort“
A spousta dalších vět v uvozovkách by mohla následovat. Během prvního máje jsem poznala spousty fajn lidí a většina z nich nebyla jako já „heterouš“. Popravdě, ještě před pár dny jsem znala jen jednoho gaye. Do teď jsem otázku homosexuálů nepovažovala za nějak důležitou. Neměla jsem pocit, že bych k tomuto tématu měla co říci. Můj názor byl „když se mají rádi… tak ať“…a to bylo vše. Teď to mám s pocity, malinko jinak. Poznala jsem neskutečně přátelské lidi, ze kterých jsem cítila lásku. A paradoxem je, že mám pocit, že ONI umí s láskou lépe fungovat než MY. Ta jejich je složitější, je „zvláštní“, často vybojovaná proti svému okolí. Mám pocit, jako by si více vážili toho druhého. ONI stále bojují za to, že se můžou mít rádi. Jsou proto jejich city tak silné?! Myslím, že nemáme právo někomu dalšímu organizovat to, jak má mít rád! Atmosféra na Malostranském náměstí byla božská a opravdu neuvěřitelně přátelská. „Jsme fér“ je komunita lidí, která se snaží zrovnoprávnit postavení gayů a lesbiček a také je to komunita, která nás oslovila s netradiční zakázkou. Byla to výzva. Po několika telefonátech znělo zadání takto: „chceme, na první pohled, svatební dort, který bude měřit mezi 170-180cm“.
Provázel nás strach a nervozita. Ale obrovské nadšení pro věc. Tedy, abych byla konkrétní. Dort vážil cca 230kg a nakonec měřil 214cm. Pracovalo na něm 7 cukrářek 36 hodin. Jen figurky, nevěsty, na dortu zabraly 15hodin a vážily 2,9kg. Spotřebovaly jsme 28,8 kg mandlovky, 44kg mouky, 30kg cukru a 880ks vajec. Korpusy celkem vážily 126,5 kg, a krém 67,5 kg. A poslední číslo. Dort vycházel na 1425 porcí a vše se snědlo, myslím, za 2 hodiny. Bylo to rychlé, jen jsme krájely a krájely a najednou zbyly jen drobečky.
Odjížděli jsme s pocitem vítězství, ale neuvěřitelně utahaní. Stálo to za to. Byla to další zkušenost. A až si budou tento článek číst kolegové a lidé, kteří se podíleli na tom, aby se vše povedlo, tak chci napsat DÍKY. (Důležité je poznamenat, že jsme vše museli zvládnout při klasickém provozu cukrárny.) Jsem neuvěřitelně šťastná za to, jací jste. Že jste do toho šli a dali do výroby dortu všechnu energii. Neskutečně moc si vážím každého z vás a vím, že bez vás by to nešlo. A mamí, děkuji, že mně podporuješ v mých snech a praštěných nápadech. Děkuji za zkušenosti, které mi předáváš. Jsi nejlepší šéfka!

Za Cukrárnu a kavárnu Panenka
Michaela Panenková 

rekord dort

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *