Historie Cukrárny Panenka

Cukrárna vzniká v roce 1990

Z počátku celé podnikání záviselo na výrobě a rozvozu vaniček a následné malé výrobně na zahrádce rodinného domu. Protože doba hrála pro to, aby se podnikání zvětšovalo a všichni tehdy byli nadšení, rozhodli se moji rodiče cukrárnu rozšířit. Později Cukrárna Panenka vzniká jako společnost s ručením omezeným. Rodiče uměli řemeslo, avšak management se jim tehdy nezdál tak důležitý, avšak byl. Po nezdařilých pokusech o vzpamatování cukrárna “zaniká“.

Ale ne však na dlouho. Opět se probouzí v roce 1994 jako hospůdka Racek Srby. Zde funguje cukrárna, potraviny, hospůdka a součástí je sál kde se konají svatby, rauty, diskotéky a další zábavné akce. Zde jsme vlastně žili. Byl to částečně i náš domov. Vzpomínám, že jsme tam byli s rodiči rádi. Velký dům u rybníka – Záplavy. Bylo to krásné místo, ale také zde bylo spousty práce. Po velkém vyčerpání majitelů je „Racek“ předán do jiných rukou.

Později je opět otevřena Cukrárna Panenka v Tuchlovicích jako malá výrobna s obchůdkem. Mamka nedokázala bez cukrárny být. A tak otevřela novou malinkou cukrárnu  a s většinou zaměstnanců, kteří s námi procházeli všechny naše nové pokusy o vysněnou cukrárnu, opět začala jako dříve, jen v menším.  Po 10 letech se ukazuje, že prostory pro výrobu a prodej nejsou dostatečné. Proto byla postavena nynější Cukrárna a kavárna Panenka na Náměstí v Tuchlovicích.